TTNET Ev Telefonsuz İnternet

Ülkemizde internet sağlayıcıları, farklı şekillerde kampanya ve paketler ile kullanıcı beklentilerini karşılamayı hedefler. Serbest piyasa koşullarının getirdiği rekabet dikkat çekicidir. İnternet hizmetinin verilmeye başlandığı dönemlerde, özellikle TT Net abonelerine telefon hattı da almaları yönünde bir baskı yapmaktaydı. Ancak diğer firmaların sadece internet hizmeti sunmaları sonucu olarak TTnet ev telefonsuz internet hizmetlerini sunmaya başlamıştır. Bu şekilde diğer operatörler ile arasında oluşan farklılığı da gidermiştir. Günümüzde tüm hizmet sağlayıcılar, sadece internet şeklinde hizmet sunarak, kullanıcıların ödeme kolaylığı elde etmelerinde fayda sağlarlar.

Yalın İnternet Nedir?

İlk dönemlerde alt yapı eksikliği nedeni ile DSL ya da çevirmeli bağlantı ile verilen internet hizmetleri, teknolojilerin gelişmesi ve alt yapı hizmetlerinin buna bağlı olarak farklılaşması sonucunu doğurmuştur. Bugün GSM operatörleri de dahil olmak üzere kablosuz wiress hizmeti sunabilmektedir. Telefon hattından bağımsızlaşan internet türüne yalın internet hizmeti denilmektedir. Bu şekilde sadece, internet hizmeti almak mümkün olurken, ayrıca telefon faturası ödemek zorunda değilsiniz. Son dönemde özellikle TTnet abonelerinin durumdan mustarip olması nedeni ile çok fazla sorun yaşanmakta idi. Bu hizmetin birbirinden ayrılması ile kullanıcı sadece telefon ya da sadece yalın internet alabiliyor.

Telefonsuz İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet hizmetini tek başına almak, yanında farklı bir hizmete bağlanmadan almak artık mümkündür. Yapılacak başvuru işlemlerinde de bunun belirtilmesi önemlidir. Özellikle TTnet, başvurularda bunu belirtmeden, telefon aboneliği ile internet başvurunuzu alabilir. Bu nedenle yapılan başvuruda paket incelenmeli ve telefonsuz internet paketlerinden biri tercih edilmelidir. TTnet için bu tarz tarifelere Yalın İnternet Paketi ismi verilmektedir. Alınan hizmette sadece internet hizmetinin olması, başka bir hizmet ya da aboneliğin olmaması durumudur. Diğer hizmet sağlayıcılar zaten hizmet vermeye başladıklarından bu yana sadece internet erişimi sunmaktaydılar. Arzu edenler ise hem telefon, hem de internet paketlerini talep edebilmektedirler.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı